فهرست بستن

تکمیل ۲۰ هزار خودروی ناقص کف کارخانه

خودروی ناقص ,صنعت خودروسازی,خودروسازی

یک مقام مسئول، از تکمیل ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص کف کارخانه‌ها خبر داد و گفت: تعهدات فروش فوری خودروها به روزرسانی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما؛ فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو گفت: پیش از تعطیلات تابستانی، حدود ۸۸ هزار خودروی ناقص در کف کارخانه وجود داشت که با همت کارکنان در ۱۰ روز تعطیل، این عدد به حدود ۶۵ هزار دستگاه کاهش یافت. هدف این است که خودروها را هر چه سریع‌تر تکمیل کنیم و تحویل مشتریان دهیم.

وی از جدیت برای به روز رسانی معوقات و همچنین تعهدات فروش‌های فوری محصولات خبر داد و افزود: تا ابتدای شهریور ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه تولید کردیم که با تحقق اهداف تولید، علاوه بر پاسخگویی به تمامی تعهدات معوق، امکان ایجاد تعهد جدید را نیز خواهیم داشت.

مقیمی در عین حال لازمه دستیابی به هدف تولید را حمایت از سوی نهادهای مرتبط دانست و گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم نقدینگی برای تکمیل و تولید خودرو است، برآورد صورت گرفته ۳۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن از طریق فروش محصولات تامین خواهد شد، اما بخشی دیگر از آن باید از محل‌های دیگر تامین شود.

وی با بیان این که با افزایش ساخت داخل قطعات برای محصولات تولیدی، تا ۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری خواهیم داشت، از تامین بخشی از نیاز ارزی از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: میزان ارزبری، در ادامه تولید امسال افزایش نیز خواهد داشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا با ایجاد هم افزایی میان بخش‌های مختلف زنجیره ارزش تولید خودرو شادابی و انگیزه بالایی را در قطب اصلی تولید صنعتی کشور ایجاد کنیم.

مقیمی خواستار حمایت از صنعت خودرو کشور از سوی نهادهای تصمیم گیرنده شد و گفت: اقدامات اجرایی در داخل ایران خودرو درحال انجام است و با حمایت از سوی دستگاه‌های ذیربط تمامی برنامه‌ها قابل اجرا خواهد بود

منبع:آفتاب